Bayrak EBT halka arzını gerçekleştirecek

Bayrak EBT halka arzını gerçekleştirecek
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bayrak EBT Taban Sanayi ve Ticaret’in halka arz başvurusuna onay verdi. Bayrak EBT’nin halka arzı, 2020 yılının ikinci halka arz olma özelliği taşıyor.

Halka arz ile ilgili SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre onayın ardından, 16.000.000 TL mevcut sermayesi bulunan Bayrak EBT sermayesini bedelli olarak 5.250.000 TL artırarak 21.250.000 TL’ye çıkaracak.

Bayrak EBT hisselerinin satış fiyatı ise 3,28 TL olarak belirlenirken, Turgut Bayrak’a ait 4.000.000 TL nominal değerli payların halka arz edileceği kaydedildi.

Bültende söz konusu halka arza ilişkin ayrıca “Kurulumuzun VII-128.1 sayılı Pay Tebliği uyarınca, halka arz edilecek payların nominal değerinin yüzde yirmi beşine tekabül eden 2.312.500 TL nominal değerli paylar da satışa hazır bir şekilde bekletilmekte olup, söz konusu paylar, Şirket paylarının borsada oluşacak işlem fiyatının, halka arz fiyatının %25’inden fazla yükselmesi durumunda izahnamenin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayım tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde borsada satılabilecektir” ifadeleri yer aldı.
Bu hafta SPK tarafından halka arzı onaylanan “Bayrak ebt taban” hangi sektörde ne iş yapıyor? Halka arz geliri ile ne yapacak?
Şirket yeni nesil hafif tabanlı ergonomik ayakkabılar için taban üretiyor. Müşterileri arasında Slazenger, Lcwaikiki, Zara, Lotto, Deichman, Kinetix gibi büyük ve ünlü firmalar var.

One thought on “Bayrak EBT halka arzını gerçekleştirecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir